ابرارین

حرکت 6

پنجشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۱، ۰۸:۰۰ ب.ظ

6_رشد وهدف

گفتیم که باید رشد کنیم. یعنی خودمان را بزرگ کنیم. وقتی ظرف وجودت بزرگ شود آن وقت تمام استعدادها و امکانات در راه تو خرج می شوند وتو می توانی به آنها جهت بدهی. اما انسانی که کوچک مانده ، قدرت وامکاناتش فقط او را زجر می دهند وبار سنگینی هستند به دوش انسان.

(ادامه متن در ادامه مطلب...)

6_رشد وهدف

گفتیم که باید رشد کنیم.یعنی خودمان را بزرگ کنیم.وقتی ظرف وجودت بزرگ شود آن وقت تمام استعدادها و امکانات در راه تو خرج می شوند وتو می توانی به آنها جهت بدهی.اما انسانی که کوچک مانده ، قدرت وامکاناتش فقط او را زجر می دهند وبار سنگینی هستندبه دوش انسان.

ما با توجه به عظمت وجودی مان به هدف هایی می رسیم واین هدف ها به افکار واعمال ما جهت می دهد.پس نیت و عمق هدف یک چیز ثابت وبسته نیست، بلکه با رشد انسان بزرگ می شود.

عظمت عمل ها به عظمت شخص انجام دهنده آن بستگی دارد. حضرت پیامبر(صلی الله علیه) در مورد کشتن عمر ابن عبدود می فرمایند: ((ضربه علی (علیه السلام) در روز خندق از عبادت ثقلین برتر است.))

عبادت ثقلین یعنی عبادت انسان ها و ملائک! ظاهر قضیه یک ضربه شمشیر است ولی در باطن حرکتی است عظیم تر از عبادت ثقلین.

این به علت عظمت وجودی کسی است که آن کار را انجام داده است.

وقتی تو فهمیدی که به اندازه ی همه ی ابعاد وجودی بعنی بدن، قلب، روح، فکر وعقل به تو استعداد داده اند خود را محصور و کوچک نمی بینی و می توانی بار مسئولیت های بزرگ را به دوش بکشی.

اگر فهمیدیم که بزرگیم آن مسولیت های بزرگ را به عهده می گیریم.

پیغمبر اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه) می فرمایند: من وعلی پدران این امت هستیم.

این جمله یعنی :من وعلی تا قیام قیامت عهده دار هدایت امت مان هستیم. آنقدر بزرگ شده اند که مسولیت شان محدود به زمان ومکان نمی شود وتمام نسل ها را در می گیرد. این که نمی توانی یک خانواده ،یک موسسه و یک محله را به دوش بگیری  و از زیر بارش فرار می کنی، این همه وحشت وتزلزل، حتی ازدواج نشان گر این مسئله است که چقدر به خودت محدود نگاه می کنی و هنوز خودت را درک نکرده ای، اما با شناخت ودرک انداره ی خود تا آنجا پیش می روی که حاضر می شوی حتی بار نسل ها را به دوش بکشی و در این حرکت نه خستگی  پیدا کنی ونه غرور، نه احتیاج به تشویق و ترویج داشته باشی ونه حتی از ضربه ای که می خوری فرار کنی.

باشد که ارزش وجودی خود را بیابیم...

ادامه دارد...

۹۱/۱۱/۲۶

نظرات  (۲)

سلام علیکم

و هنوز شمائید و شیخنا !

سعی کن از خودت بنویسی و برداشت های خودت...

یاعلی

پاسخ:
علیکم سلام
بالاخره برداشت های بنده به این شکل هستش.

سلام عزیز
خیلی زیباست.
گفتارهای استاد صفایی رو در نوشته‌های شما می‌بینم!

لینک شدید
موفق باشید
یا علی
پاسخ:
سلام
شما هم لینک شدید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی